اخبار > برگزاري نشست معرفي ايران در ژاپن


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري نشست معرفي ايران در ژاپن

با حضور تعدادی از علاقه مندان به فرهنگ و تمدن ایران

نشست " معرفی ایران" در رايزني فرهنگي سفارت ج.ا.ايران در ژاپن

نشست " معرفی ایران" با حضور جمعی از علاقه مندان به فرهنگ و تمدن ایران در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و ... روز یکشنبه 11 شهریورماه در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برگزار شد.

در این نشست که بیش از 3 ساعت به طول انجامید، دکتر دیوسالار رایزنی فرهنگی، دکتر بنی هاشمی رایزنی علمی –مطالعاتی و دکتر مهدی جوانمردی محقق دانشگاه توکیو در موضوعات مختلف به ارائه مطالبی در خصوص معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی پرداختند .

در ابتدای این برنامه، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این برنامه به روابط دو کشور ایران و ژاپن و سابقه فرهنگی دو کشور اشاره و گفت: ایران و ژاپن رابطه تاریخی و طولانی را در روابط صمیمانه، دوستانه و رو به رشد خود تجربه نموده اند و سال 2019 نیز نودمین سال روابط رسمی خود را جشن خواهند گرفت و ملت و مردم دو کشور همواره نسبت به داشته های فرهنگی یکدیگر علاقه داشته و دارند.

دکتر دیوسالار همچنین به مطالعات مطالعات علمی و فرهنگی اشاره نمود و افزود : ایران شناسان و اسلام شناسان ژاپنی و ژاپن شناسان ایرانی در سال های متمادی برای شناخت و روابط دو ملت با یکدیگر تلاش نمودند و همواره قدران این همکاری ها و زحمات در زمینه های مختلف بوده و خواهیم بود .

دکتر دیوسالار در ادامه، توضیحات جامعی در ارتباط با موضوعات مرتبط با ایران را تشریح کرد و در ادامه نیز دکتر بنی هاشمی به توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی و دستیابی به فناوری ها و دستاوردهای فراوان ایران در زمینه های مختلف اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران علیرغم تمام فشارها و تحریم ها با اتکا به توان داخلی و متخصصان در عرصه های مختلف توانست به توسعه و پیشرفت چشمگیر دست یابد و این روند کماکان ادامه دارد.

در بخش دیگری از برنامه نشست معرفی ایران، دکتر مهدی جوانمردی محقق دانشگاه توکیو با ارائه پاورپوینت تفصیلی مطالبی را ارائه نمود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

پایان بخش این برنامه پاسخ به سئوالات شرکت گنندگان بود که با پاسخ سخنرانان به انجام رسید.


١٢:١٦ - سه شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧١١٨٩٨    /    تعداد نمایش : ١٠٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد

خروج