انتشارات
جايگاه اخوان المسلمين در تحولات بيداري اسلامي
قیمت : 0  ریال
تاثيرات تحولات بيداري اسلامي بر روابط جهان اسلام و غرب
قیمت : 0  ریال
تحولات فرهنگي ليبي پس از جريان بيداري اسلامي
قیمت : 0  ریال
كتابشناسي توصيفي بيداري اسلامي
قیمت : 0  ریال
چشم انداز بيداري اسلامي
قیمت : 0  ریال
مقالات و تحليل ها
بررسی «همدلی و همزبانی دولت و ملت» از دیدگاه تحلیل گفتمان شور اخوت در منشور معرفتی سال
سال 93 و آغاز سال 94 روزهایی پرماجرا در عرصه‌ داخلی و بین‌المللی برای کشور ما بوده‌است؛ شرایطی که تقارن دو ضرورت را درپی داشته‌است؛ ضرورت حفظ و تداوم آرامش و امنیت ملی در منطقه پرآشوب خلیج‌فارس و همچنین ضرورت‌های تداوم توسعه‌اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور. بویژه در بهره‌برداری از پیروزی دولت تدبیر و امید در تثبیت حق مسلم ملت در برخورداری از انرژی هسته‌ای؛ که بهار سال جدید را نکو ساخت.از این رو، طراحی نقشه راه و چارچوب کلان کشور برای آینده و بویژه سال در پیش رو، امری خطیر است؛ رهبر معظم انقلاب پس از تحویل سال نو، چشم‌انداز کشور را ترسیم کردند و در قالب شعاری هوشمندانه و حکیمانه، سال 1394 را سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت، نامیدند. درک درست و فراگیری از «منظومه گفتمانی» و واکاوی مبانی و گزاره‌های اصلی آن، ضرورتی غیرقابل‌انکار است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.
 ١٠:٣٨ - سه شنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
در مقابل اهانت به مقدسات اسلامی چه باید کرد؟
اهانت اخیر دشمنان اسلام به ساحت نورانی رسول اعظم صلی الله علیه وآله وسلم واکنش های گسترده ای را در جهان اسلام در پی داشته است. حضرت آیت الله خامنه ای در برهه هایی که این اهانت ها رخ داده، علاوه بر هشدار نسبت به این روند خطرناک و تحلیل اهداف پشت صحنه این حوادث، راه کارهایی را برای مقابله با زنجیره پلید اهانت به اسلام و توقف آن مطرح کرده اند. در این مقاله مهم ترین راه کارهای مورد نظر رهبر معظم انقلاب برای مقابله با این زنجیره ی پلید ارائه می گردد.
 ١٠:١٥ - شنبه ٢٧ دی ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفي تازه هاي نشر مركز مطالعات فرهنگي بين المللي
مركز مطالعات فرهنگي بين المللي در راستاي نشر آثار پژوهشي در حوزه امور فرهنگي - بين المللي چندين آثر را به تازگي منتشر نموده است.
 ١٤:٢٢ - چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
منبر دعوت در رسانه ها غایب است
همگی شبانه روز دم از تجدید گفتمان دینی می زنند به ویژه در این برهه زمانی که کشور شاهد اقدامات تروریستی، جنایت، قتل، نابودی، تخریب و ایجاد رعب و وحشت بین شهروندان است که همگی به نام دین انجام می شود، اما حجم برنامه های دینی که از رادیو و تلویزیون پخش می شود بسیار کمتر از نقش اصلی آنهاست و این امر توسعه و تغییر شکلی و مضمونی و همچنین افزایش مدت زمان پخش را الزامی کرده است. آیا گردانندگان فعلی رادیو و تلویزیون از تولید برنامه های دینی که بینندگان و شنوندگان را جذب کند و آنها را از یافتن پاسخ پرسهایشان بی نیاز کند ناتوان شده اند؟ تا مخاطبان به سوی شبکه های مذهبی افراطی و تندرو یا آنهایی که برای خدمت به اهداف و دستور کار خاصی تأسیس شده اند نروند؟ چرا پس از بسته شدن این شبکه ها هیچ کس جایگزینی ارائه نداد تا در این زمان که دولت و مؤسسات دولتی در حال بازیابی نیروی خود هستند مردم را از سرگردانی و سردرگمی برهاند؟!
 ١٤:٢٤ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازبيني جهانشهر فارسي
از چندين قرن پيش، نگارش تاريخ جنوب آسيا دچار آسيب تمايل به نگاه به گذشته از لنز دين شده است –به ويژه هندوئيسم و اسلام كه اغلب به عنوان ادياني لازم، بدون زمان و در مقابل يكديگر (اگر خصومت دوجانبه نباشد) شناخته مي‌شوند. اما شلدون پولاك، با ارائه روشي كاملا متفاوت براي نظريه پردازي درباره فضاي فرهنگي، اخيرا اصطلاح «جهانشهر سانسكريت» را اختراع كرده است.
 ١٤:٠٤ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
آخرين اخبار و نشست ها
مراسم گراميداشت «هفته پژوهش» با حضور علي اكبر ولايتي؛ مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل
مراسم گراميداشت «هفته پژوهش»، رونمايي از 110 اثر پژوهشي در حوزه روابط فرهنگي و بين‌المللي و همچنين معرفي پژوهشگران برتر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با حضور علي اكبر ولايتي؛ مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل و ....
 ١٥:١١ - سه شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاري هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
برگزاري هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
 ١٦:٣٨ - دوشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست رویکردهای حضرت امام خمینی (ره ) در عرصه های بین المللی با تاکید برجهان ا سلام
امام خمینی اصولاً یک شخصیت ذو ابعاد است، ابعاد مختلف شخصیتی دارد. ایشان اولاً یک عارف است، بطوریکه تا حدود چهل سالگی اکثر آثارشان عرفانی است، ایشان هم در عرصه عرفان نظری، هم در عرصه عرفان عملی قدم‌هایی را بهر حال برداشت...
 ١٧:١٥ - يکشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقدامات فرهنگی خارج از ایران همراه با مخاطرات بین‌المللی شایسته تقدیر است
رييس مركز مطالعات فرهنگي - بين المللي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنيم گفت: اقدامات فرهنگی خارج از ایران همراه با مخاطرات بین‌المللی شایسته تقدیر است...
 ١٢:٥٣ - سه شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش «جمهوري اسلامي ايران؛ فرصت‌ها و تهديدهاي فرهنگي افراط‌گرايي»
همایش «جمهوري اسلامي ايران؛ فرصت‌ها و تهديدهاي فرهنگي افراط‌گرايي» با حضور و سخنراني علي‌اكبر ولايتي، مشاور عالی مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی، معاون امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالي)، ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و جمعي از انديشمندان و صاحب‌نظران، ساعت 9:30 صبح 11 اسفندماه در محل حسينه‌الزهرا(س) سازمان برگزار شد...
 ٠٩:٣٢ - شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت مركز مطالعات نشست تخصصي "ضرورت ها و الزامات گفتگوهاي فرهنگي در دوران پسا توافق" برگزار گرديد.
اين نشست با حضور دكتر سليمي رئيس دانشگاه علامه طباطبايي روز سه شنبه 7/7/ 1394 در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار گرديد.
 ١٢:٣٣ - دوشنبه ١٣ مهر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
آخرين تحولات سياسي اجتماعي يمن با حضور جناب آقاي مهتدي و جمعي از كارشناسان برگزار گرديد.
نشست تخصصي باموضوع تحولات بيداري اسلامي يمن با حضور آقاي دكتر مهتدي به عنوان مهمان برنامه و جناب آقاي سليماني معاون محترم پژوهشي و آموزشي ، تعدادي از مديران وكارشناسان ارشد در سالن كنفرانس حوزه رياست سازمان برگزار شد .
 ١١:٠٧ - سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاري سي و يكمين دوره ي نمايشگاه بين المللي كتاب تونس
قابل توجه ناشرين جهت شركت در نمايشگاه كتاب تونس!
 ١٣:٢١ - چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست کارگاهی «آینده پژوهی روابط فرهنگی» با سخنرانی آقای دکتر شاه ویسی؛رئیس پژوهشکده مطالعات راهبردی دانشگاه تهران، برگزار شد.
این نشست در روز سه شنبه 25/9/93 با حضور رییس مرکز مطالعات فرهنگی بین المللی، مدیران و کارشناسان منطقه ای و پژوهشی تشکیل شد، و در آن پیرامون آینده پژوهی در حوزه فرهنگ، بحث و گفتگو صورت گرفت.
 ١٠:٣١ - سه شنبه ٩ دی ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفي نشست هاي هفته پژوهش
در همايش چند روزه هفته پژوهش، تني چند از اساتيد و فضلاي حوزه فرهنگ، در قالب نشست هاي تخصصي به ايراد سخن خواهند پرداخت.
 ١٣:٥٠ - چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
همايش "هفته پژوهش" برگزار شد.
فراخوان تدوين طرح پژوهشي فرهنگي به مناسبت هفته پژوهش
رباني (رايزن فرهنگي سابق ايران): جريان هاي افراطي نوپا در جنوب شرق آسيا خطرناكترين معضل در اين حوزه است
نشست تخصصی"نقد و بررسی مطالعات بیداری اسلامی در ایران" در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران برگزار گرديد.
همايش "بیداری اسلامی؛ درسی از مکتب اهل بیت علیهم السلام" در تايلند برگزار گرديد.
       صفحه اصلياخبار / تماس با ما
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به مركز مطالعات فرهنگي - بين المللي  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي مي باشد.