اخبار > نگاه اروپاییان به موضوع "مهاجران"


  چاپ        ارسال به دوست

نگاه اروپاییان به موضوع "مهاجران"

تحقیقی درباره نوع نگاهاروپاییان به موضوع "مهاجران"

"Pew Research Center and  "Dianeosis Research Centerانجام شده توسط: "

تاریخ انتشار تحقیق: ژوئیه 2016

http://www.dianeosis.org/2016/07/oi_apopseis_twn_eyropaiwn_gia_toys_profyges_pew_research/

مرکز تحقیقاتی "زیانوسیس" با همکاری مرکز تحقیقاتی آمریکایی "پیو" تحقیقی جامع  را منتشر کردند که نظر شهروندان ده کشور اروپایی را درباره مهاجران بیان می کند، شهروندانی که از ده کشور اروپایی هستند، و از آنها سوالاتی پیرامون ضرباتی که حضور مسلمانان به جامعه آنها زده و تحمل جامعه نسبت به آنها شده است.

کشور هایی که در این تحقیق مشارکت داشتند از: مجارستان، لهستان، هلند، آلمان، ایتالیا، سوئد، یونان، انگلستان، فرانسه و اسپانیا بودند.

 این تحقیق که از چهارم آوریل 2016تا دوازدهم مه 2016به طول انجامید، 11.494نفر شرکت کننده داشت که این شرکت کنندگان به سوالات مطرح شده پاسخ دادند، این درحالیست که کشور های انتخاب شده نماینده بخش اعظمی از کشور های اروپایی هستند و 82%تولید ناخالص اروپا را در دست دارند.

نتایج اساسی به دست آمده در این تحقیق:

با توجه به نتایج به دست آمده در این تحقیق هشت کشور ازده کشور نام برده شده فوق بیش از نیمی از پاسخ دهندگانشان معتقد هستند که حضور مهاجران در کشورشان احتمال حملات تروریستی را در آن افزایش می دهد.

در پنج کشور بیش از نیمی از شهروندان بر این باورند که خارجی ها شغلهای ساکنان آن کشور را اشغال خواهند کرد، در این میان 82% مجارستانی ها، 75%لهستانی ها، 72% یونانی ها، 65% ایتالیایی ها، 52%فرانسوی ها بیشترین نگرانی را نسبت به سایر کشور ها مبنی بر حضور خارجی ها در کشور خود و گرفتن مشاغل اظهار کردند. همچنین فقط در مجارستان، یونان، ایتالیا و لهستان بالای 65%شهروندان تفکرات و انگاره های منفی نسبت حضور مسلمانان در کشورشان دارند.

در مجموع شهروندان کشور هایی که تحقیق در آنها صورت گرفته است معتقد هستند که مسلمانان نسبت به یکپارچه شدن و ذوب در آن جوامع بی میل هستند، و می خواهند جدا شده  از جامعه باشند.

46%ایتالیایی ها، 37%مجارستانی ها، 35%لهستانی ها و 30 % یونانی ها بر این باورند که مسلمانانی که در حال حاضر در آن کشور ها سکونت دارند در گذشته خود به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ارتباطی با گروههای افراطی مسلمان داشته اند.

 نمایه انسان یونانی

یونانی ها در این تحقیق نتایج منفی زیادی از خود بر جای گذاشته اند. از ده کشوری که در این تحقیق شرکت کردند یونان جایگاه اول را در نظرات منفی نسبت به یهودیان 55%(از جمعیت عمومی) این میزان همچنین افزایش چشم گیر تری نسبت به کولی(غربتی)67%(از جمعیت عمومی) و مسلمانان 65% (از جمعیت عمومی) دارد.

از هر ده شهروند شش نفر به طور غیر مستقیم علیه چند فرهنگی بودن در جامعه هستند، همچنین بر این باورند که بالا بودن "تنوع" فرهنگی در کشورشان، کشور را به محل "بدی" برای زندگی تبدیل می کند.

با این حال تنها 10%یونانیان معتقدند که چند فرهنگی بودن جامعه شرایط زندگی را در کشورشان بهتر می کند و 27%هم اعلام کردند که تفاوت فرهنگی نمی بینند.

 


١٠:٣٠ - سه شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥٧٧٥٨    /    تعداد نمایش : ١٧٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج