اخبار > گزارش نخستين كنفرانس بين المللي گفتگوهاي فرهنگي ايران و آفريقا


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش نخستين كنفرانس بين المللي گفتگوهاي فرهنگي ايران و آفريقا

اولین دور گفتگوهاي فرهنگی ایران و آفریقا با عنوان «اولين همايش گفتگوهاي فرهنگي ايران و آفريقا» در تاريخ 97/9/28 در دانشكده علوم انساني دانشگاه تربيت مدرس برگزار گرديد.

 مراسم افتتاحیه در تالار مطهري این دانشکده با حضور و سخنرانی رییس دانشگاه تربیت مدر س ، رییس دانشکده علوم انسانی، معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تنی چند از میهمانان آغاز گردید. در ادامه، دو کمیسیون به طور همزمان در دو سالن مجزا با حضور اساتید داخلی و ميهمانان خارجي با عناوين «زمینه و چشم انداز همکاري هاي علمی-فرهنگی ایران و آفريقا»  ، « مشترکات تاریخی و روابط فرهنگی ایران و آفریقا » ،«مشتركات ادبي و مناسبات فرهنگي ايران و آفريقا»،« ظرفیت هاي علمی و مناسبات فرهنگی ایران و آفريقا» ، « مشترکات فرهنگی و مطالعات زنان » و«ديپلماسي و روابط فرهنگي ايران و آفریقا» پیگیري شد. در هریک از کمیسیون ها شرکت کنندگانی که مقاله اي از قبل ارائه کرده بودند با تعیین وقت به ارائه مقاله خود پرداخته و سپس به سوالات حاضرین پاسخ گفتند.

در پایان، جلسه اختتامیه با جمع بندي خانم دکتر جان احمدي، دبیر کمیسیون مشترک گفتگوهاي ایران و آفریقا و قرائت بیانیه پایانی توسط ایشان و دکتر محمد علی ربانی، رییس مرکز مطالعات راهبردي روابط فرهنگی، برگزار شد. همچنین دبیرخانه دائمی گفتگوهاي فرهنگی ایران و آفریقا با حضور دکتر ایمانی پور، دکتر ربانی و سایر مسئولین و دست اندرکاران همایش افتتاح شد . 

مدعوين برگزاري همایش گفتگوهاي فرهنگی و موضوعات مطرح شده در کمیسیون ها و برنامه هاي را مثبت ارزیابی و بر ادامه این گفتگوها و برگزاري نشست ها در دیگر کشورها تاکید کردند و خواستار افزایش سطح همکاري هاي علمی و فرهنگی شدند.

یادآور می شود که در سال آتی، دومین همایش بین المللی گفتگوهاي فرهنگی ایران و آفریقا با حضور رؤساي دانشگاه هاي معتبر آفریقا و شخصیت هاي برجسته ایرانی و آفریقایی در همین دانشگاه برگزار خواهد گردید.

براي دريافت كامل گزارش اينجا را كليك نماييد.


١٢:٢٤ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٢٦٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج